Reklamfoni
Google Harita Kaydı

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır? (Google Konum Ekleme)

Her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen Google Rehber'de yer alarak mağazanızın adres, çalışma saatleri vitrin fotoğrafları gibi bilgilerini potansiyel müşterilerinizle paylaşın. Üstelik Google Harita Kaydı için bir web siteniz olması gerekmez.

Google Harita Kaydı İle İşletmenizi Tüm Dünyaya Gösterin

Google Harita kaydınıza çalışma saatlerinizi, mağazanızın konumunu ve müşterilerin size ulaşabileceği bir telefon numarası ekleyerek potansiyel müşterilerinizin sizi her zaman mağazanızda ziyaret etmelerini sağlayın.

Google Harita Kaydı, müşterilerinizin bıraktığı yorumlar ve fotoğraflar sayesinde potansiyel müşterilerinize işletmenizi tanıtmanızı sağlar. Kullanıcılar dilerse harita üzerinden mağazanızı kaydedebilir, daha sonrasında sizi kolayca ziyaret edebilir.

Google Harita kaydı ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir nokta bu bilgilerin hatalı olabileceğidir. Size ulaşmak isteyen potansiyel müşterilerinizin artık kullanılmayan bir telefon numarasını aradığını ve size ulaşamadığı için satışı kaybettiğinizi düşünün. Google Harita kaydında yer alan iletişim bilgilerinizi düzenleyerek kullanıcıların doğrudan size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Google Haritalar

Google haritalarının önemi, özellikle akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte daha da arttı. Google aramalarında sürekli haritalar ile karşı karşıya geliyoruz. Bu haritalar müşterilerinizin, firmanızın lokasyon bilgilerine çok daha çabuk ulaşmasında önemli rol oynuyor.

Google haritaları konumunuzu göstermekten çok daha fazlasını yapar. Sizi arayanlar bu alanda telefon numaralarınızı, site adresinizi, e-mail adresinizi, çalışma saatleriniz gibi birçok bilgiye ulaşabilirler. Google haritalar İstediğiniz zaman düzenleme yapabileceğiniz bir alandır.

Haritalara Eklenmenin Faydaları

• Potansiyel Yeni Müşterileriniz Olur.

• Akıllı Telefonlar Sayesinde Kolay Bulunabilme.

• İşiniz İle Alakalı Aramalarda Yer Alabilme İmkanı.

• Adres Tarifi Yapmanıza Gerek Kalmaz.

• İşletme Adres, Telefon, Web Siteniz ve Resimleriniz Sergilenir.

• İşletmenize En Yakın Müşterilere Erişim İmkanı.

• Tüm Navigasyon Cihazlarına Kayıt İmkanı.

• İşletmenizi Rakiplerinize Karşın Her Alanda Yukarıya Taşırsınız.

• İşletmenizin Marka Değeri Artar.

 • Merak Ettikleriniz?

  Harita kaydı ile ilgili sıkça sorulan soruları aşağıda sizin için derledik. Daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ve reklam uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 • Google rehber kayıt ücreti yıllık mı?

  Kayıt ücreti bir defaya mahsustur. Kaydedilen lokasyonlar ömür boyu kalıcıdır.

 • Google rehber kayıt işleminden ne kadar süre sonra haritalarda yer alırım?

  Kayıt işleminiz 1 hafta içerinde tüm platformlara iletilir. Google ve Yandex haritaların güncellemesi 1 ay, Apple cihazların güncellemesi 3 ay, buna bağlı navigasyon cihazlarının güncellemesi 4 ayı bulabilmektedir.

 • Bilgilerimde değişiklik olduğunda nasıl güncelleyeceğim?

  Yeni bilgilerinizi bize iletmeniz halinde 2 iş gününde kaydınız güncellenmektedir.

 • Google rehber kayıt olduktan sonra firmam Google'da sağ tarafta çıkacak mı?

  Google sonuçları tamamen Google'ın insiyatifindedir. Genellikle bulunduğunuz bölgede çıkmakla birlikte bunun garantisini hiç bir firma veremez .

 • Verdiğim kelimelerde ilk sırada çıkabilir miyim?

  Google aramaları, arama yapan kişinin size uzaklığı, arama yapılan kelimenin alaka düzeyine göre sıralanmaktadır. Bulunduğunuz bölgede diğer firmalara göre daha önde çıkarsınız fakat bunun garantisini veremiyoruz.

 • Verdiğim kelimelerde ilk sırada çıkabilir miyim?

  Google aramaları, arama yapan kişinin size uzaklığı, arama yapılan kelimenin alaka düzeyine göre sıralanmaktadır. Bulunduğunuz bölgede diğer firmalara göre daha önde çıkarsınız fakat bunun garantisini veremiyoruz.

 • Google harita kayıt nasıl yapılır?

  Google'ın vermiş olduğu bir hizmet olan Google Harita kayıt işlemini gerçekleştirirken My Business sayfasını kullanmaktayız. Bu panel üzerinden haritanızdaki bilgileri istekleriniz doğrultusunda düzenliyoruz.

 • Google harita kayıt ücreti nedir?

  Bu hizmet, Google tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor fakat Nefkin olarak yıllık, bir kere mahsus olmak üzere profesyonel anlamda hizmet sağlıyoruz. Harita kayıt işlemleri için profesyonel danışmanlık hizmetimiz tek seferlik olmak üzere 400 TL+KDV’dir.

 • Google harita kaydı ile nerelerde çıkarım?

  Sizin için yapacağımız harita kayıt işlemi sonrası Google'da yapılan sektörel aramalarda, Google harita (adres) aramalarında ve Google'a ait navigasyon cihazlarında çıkabilirsiniz.

 • Google harita kaydı ne kadar sürede tamamlanır?

  Nefkin olarak Google harita kayıt işlemini bünyemizde hemen yapmaktayız. Google harita başvurusu yaparken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;

  1- Posta Kartıyla Doğrulama Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google'dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Eğer kod tarafınıza ulaşmazsa Google ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.

  2- Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Bu doğrulama işleminde Google tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.

  3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.

  4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır.

  5- Toplu Doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir) Aynı firmaya ait 10'dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir.

 • Benim İşletmem başka birisi tarafından doğrulandıysa ne yapmalısınız?

  Bir Google Benim İşletmem girişi zaten doğrulanmışsa ve girişi yönetme yetkisine sahipseniz, geçerli giriş sahibinden sahiplik talep edebilirsiniz.

  İsteğiniz onaylanırsa Sahiplik isteğiniz onaylandığında e-posta ile bilgilendirilirsiniz ve girişinizi Google Benim İşletmem'den yönetebilirsiniz.

  İsteğiniz reddedilirse Sahiplik isteğinizin reddedildiği durumlarda, e-posta ile ve Google Benim İşletmem'de oturum açtığınızda size bilgi verilir. Girişte yine de düzenleme önerebilir veya bazı durumlarda reddedilen isteğiniz için itiraz edebilirsiniz.

  Herhangi bir yanıt almazsanız 7 gün geçmesine rağmen herhangi bir yanıt alamadığınız durumda girişi kendiniz için talep etme seçeneğiniz olabilir.